Élet a hegyen - Itáliában - Brigi
Brigi az Élet a hegyen - Itáliában blog írója élt már Amerikában, Angliában, Dubaiban, most pedig Olaszországban, úgyhogy akár a külföldre podcastban is beszélgethettünk volna, de most a kertészkedés, gazdálkodás volt a téma, mivel Brigiék az önellátásra törekszenek, mindezt ráadásul munka mellett. Olasz férjével és annak családjával Brescia mellett élnek egy többgenerációs házban, és végre úgy érzi, megérkezett, a helyén van, bár amikor a honvágyról kérdeztem, kiderült, hogy Amerika nagyon hiányzik neki.
Miléna és a tyúkok
Mai vendégünk Molnár Miléna, aki három éve döntött úgy, hogy Budapestről vidékre költözik párjával egy csodálatos majorságba. Ebben az epizódban Miléna megosztja velünk, hogyan vált a városi nyüzsgésből a vidéki nyugalom egyik legelhivatottabb képviselőjévé, és hogyan kezdődött influencer karrierje, amely ma már több ezer követőt inspirál.
Miléna beszél arról, hogyan választották ki új otthonukat a Pilisben, és milyen kihívásokkal néztek szembe a költözés során. Megtudhatjuk, milyen szempontok vezették őket, amikor eldöntötték, hogy elhagyják a főváros forgatagát, és milyen életet élnek most a természet közelségében.
Miléna állattartással kapcsolatos szenvedélye is központi téma lesz, különösen a híres tyúkjával, Etával való különleges kapcsolatáról.
3 órás kert - Barna
Ha valakit komolyabban érdekel a kertészkedés, a vidéki élet, annak ismerős lehet Őry Barnabás neve, hiszen ő írta a 3 órás kert c. Könyvet, ami nagy segítség a kezdő, sőt a haladó kertészeknek is.
Barnabásék 6 éve költöztek egy nógrádi kis zsákfaluba, gyerekkorát egy fővárosi panellakásban töltötte, ahol már érett a gondolat, hogy egyszer vidéken éljen, majd egy Londoni kitérő alatt határozott céllá vált. Barnabás vidékre költözésének története következik.
Fenntartható visszafejlődés - Kriszti, Misi
Az adás vendége Sipos Mihály és felesége, Krisztina, a ceglédi tulipános tanya gazdái és a fenntartható visszafejlődés közösség vezetője. Misi a gödöllői egyetemen oktatott és kutatott és munkája során szembesült azzal, hogy milyen a honi nagyüzemi állattartás. Mikor ebbe alaposan belelátott, kezdett el érni benne a gondolat, hogy a családja, felesége és gyerekei elé az asztalra olyan ételt szeretne letenni, ami egészséges, nem tápon élő, agyon antibiotikumozott állatok tejét és húsát, hanem az általa gondosan tartott állatokból készült élelmiszert. Az anyagi lehetőségük arra volt elég, hogy Cegléd mellett vegyenek egy területet, egy présházzal. A kezdeti nehézségek után ma már egy csodálatos tanya az élőhelyük, az interjúban részletesen elmesélik, hogy hányféle és mennyi állatot tartanak. Misi felel a állatokért, Krisztina, a felesége pedig a növénytermesztésért. Az interjút személyes találkozás alkalmával vettük fel, de sajnos csak hangot tudtunk rögzíteni.
Városból vidékre - Zoltán
Üdvözöllek a most induló "Kalandvágyból vidékre" podcast első adásában! Ez a műsor mindazoknak szól, akik érdeklődnek a vidéki élet iránt, és esetleg fontolgatják, hogy a városi nyüzsgést maguk mögött hagyva egy nyugodtabb, természetközelibb életformát választanak. Ma vendégem Tóth Zoli, a Városból vidékre YT csatorna gazdája, aki a fővárosból költözött vidékre tanárként, és az "Így neveld a tyúkodat" című könyv szerzője. Zoli életútja inspiráló lehet mindannyiunk számára, hiszen ő maga is végigjárta azt az utat, amit sokan csak álmodnak: Budafokról indulva egy csendes vidéki élet felé.